o wydawnictwie

FORMY przekazu

"Formy przekazu" to wydawnictwo, które rozpoczęło swoją działalność na początku marca 2021.  Na ten moment wydaje książki autorstwa Mamy Tygrys, czyli Marty Pokorskiej-Jurek. Oferta będzie się jednak poszerzała. 

 

Formy przekazu to także firma zajmująca się analizami wzorniczymi, przeprowadzaniem szkoleń z zakresu wystąpień publicznych (w tym medialnych), redakcji oraz ilustracji. 
 


Marta Pokorska-Jurek  

autorka bajek dla dzieci, słuchowisk i prowadząca audycję dla dzieci "Patchwork w Tygrysy". Magister socjologii, absolwentka studiów podyplomowych w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej - Total Design Management oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - wzornictwo przemysłowe. Aktualnie edukuje się na Uniwersytecie SWPS w zakresie kształcenia mowy i głosu. 

Autorka bloga z felietonami i bajkami www.mamatygrys.com oraz podcastów dla Akademii Sztuk Pięknych przy okazji Konferencji naukowej ECO Make. 

Na co dzień pracuje w Centrum Multimedialnym Politechniki Łódzkiej jako redaktor i lektor. Tworzy filmy popularnonaukowe, newsy i reportaże biegle poruszając się w pakiecie Adobe.

Kultugranty 2.0 (2020)

Projekt autorski "Garść figli i psot - pies Alfred i Maurycy kot" . W jego wyniku powstały trzy multimedialne słuchowiska na podstawie autorskich opowiadań oraz siedem z opowiadań dzieci.. Wszystkie zinterpretowane przez aktorów Teatru Pinokio - Hannę Matusiak i Piotra Osaka.

Kultura w sieci (2020)

Montaż i postprodukcja lalkarskich etiud filmowych w ramach stypendium MKiDN Kultura w sieci “Wysypisko w sieci”.

Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej (2006 – obecnie) 

Pracownik honorowy, redaktor, członek kolegium, szef promocji
redaktor audycji autorskich i programów pasmowych (2006-obecnie); 

zastępca Redaktora Naczelnego ds. Współpracy i Promocji (2008 – 2010);
koordynator 50. urodzin Studenckiego Radia Żak (2008 – 2009); 

Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (2017-2018, 2020)
współpraca między uczelniami wyższymi, koordynatorka ze strony PŁ

współorganizatorka konferencji naukowej w ramach Festiwalu ECOmake; przygotowanie pięciu podcastów z wywiadami z prelegentami

 

Politechnika Łódzka (2019-obecnie) 

trener w ramach szkoleń dla kadry akademickiej PŁ w zakresie wystąpień publicznych  

F5 - największy w Polsce serwis lifestylowy na temat trendów (2020-obecnie) redaktor

Magazif - (2017-2018) redaktor 

MiastoŁ - Łódzka Gazeta Obywatelska (2014–2017) redaktor, ilustrator 

Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA (2012-2014) współpraca z mediami, tworzenie informacji prasowych, zarządzanie zespołem; konferansjer, redaktor studia radiowo - telewizyjnego, operator kamery (2006-2015)