Słuchowiska, konkurs, warsztaty

 

Piezz Band to kontynuacja opowiadań o psie Alfredzie i kocie Maurycym, znanym z projektu “Garść figli i psot - pies Alfred i Maurycy kot”. Historia skierowana skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale puszcza oczko do dorosłych, dla których autorka przygotowała bogatą warstwę drugiego dna.
​​
Projekt to łącznie 15 odcinków słuchowiska oraz finałowa piosenka z muzyką kompozytora i aranżera - Piotra Osaka wykonana przez muzyczny, jazzujący band. Słuchowisko dostępne będzie zarówno jako audio i jako wideo - z ilustracjami i animacjami autorki. Tekst Marty Pokorskiej-Jurek zinterpretują aktorzy Teatru Pinokio - Hanna Matusiak oraz Piotr Osak.
 
Słuchowiska i wydarzenia poboczne będą realizowane od 21 czerwca 2021 do 31 lipca 2021 roku. Wszystkie słuchowiska zostaną wyemitowane na antenie Polskiego Radia Łódź oraz Studenckiego Radia Żak oraz będą dostępne na kanale YouTube, facebooku, spotify, soundcloud oraz www.mamatygrys.com .
 
 
Projekt PIEZZ BAND to:
15 odcinków słuchowiska (zarówno audio jak i wideo z napisami. z myślą o dzieciach niesłyszących);
konkurs dla dzieci 4-7 i 8-12 lat. 
warsztaty z dziećmi w Centrum Kreatywności Fabryka w Łodzi.

 

Media społecznościowe, aplikacje: (słuchowiska z poprzedniej edycji)

 

Spotify

Youtube

Soundcloud

www

  

Facebook

Instagram

piezz BAND

Piezz Band to historia o sekretnym życiu zwierząt domowych, które postanawiają założyć własny band muzyczny i ruszyć w trasę po Polsce. Postaci są autentyczne, a historia oparta na tym, co opowiedział autorce, Marcie Pokorskiej-Jurek, kot Maurycy. Wszystko to w postaci multimedialnego słuchowiska wykonanego przez aktorów Teatru Pinokio.
plyta.png
patroni.png

KONKURS

„Piezz Band i inne zwierzęce marzenia”- konkurs na opowiadanie, które stanie się… słuchowiskiem!

Trwa konkurs na bajkę napisaną przez dzieci i młodzież w wieku 4-7 i  8-12 lat. Zwycięskie prace zostaną przerobione na słuchowiska i wyemitowane w Polskim Radiu Łódź oraz umieszczone na platformie Spotify, czy Youtube. 

 

Historie o zwierzętach powinny być ilustrowane - dzięki temu słuchowisko będzie także multimedialne. Abyśmy mieli pewność, że odczytujemy dobrze - prosimy rodziców o transkrypcję zapisków dziecka. Bajka powinna zmieścić się w maksymalnie 3 tysiącach znaków i opowiadać przygody zwierząt domowych.

 

Na zgłoszenia czekamy do 14 lipca 2021 do godziny 21:00.

 

Nagroda: Najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych zostaną wyłonione przez komisję. Nagrodą przygotowanie przez profesjonalny zespół słuchowiska i jego emisja na antenie Polskiego Radia Łódź.

Nagroda publiczności: Między 15 a 19 lipca do godziny 21:00 będzie można głosować na nadesłane prace - praca, która otrzyma najwięcej kciuków zostanie nagrodzona zestawem książek “Maurycy” i “Wakacje”. Głosowanie polega na polubieniu prac laureatów pierwszego etapu umieszczonych w galerii konkursowej na www.facebook.com/mamatygrys. Zwycięża osoba, której zgłoszenie zyskało najwięcej polubień. 

Zgłoszenia wysyłamy na formyprzekazu@gmail.com z dopiskiem KONKURS

Mailem należy wysłać:

  • skany lub zdjęcia pracy,

  • przepisany tekst bajki,

  • podpisany załącznik (skan/zdjęcie),

  • imię nazwisko, wiek dziecka,

  • kontakt do opiekuna (mail, telefon).

REGULAMIN (wysyłając zgłoszenie akceptujesz regulamin)

ZAŁĄCZNIK NR 1 (do wypełnienia dla rodziców)

Udział w konkursie jest bezpłatny.

WARSZTATY(już się odbyły)

miau.png
hau.png

“Czy psu na budę jest nuda?”

Jak przekuć nudę w sztukę, jak zrobić coś z niczego i to w dodatku w sposób, z którego Matka Ziemia byłaby zadowolona?

 

Na początku lipca autorka słuchowisk PIEZZ BAND, Marta Pokorska-Jurek, poprowadzi warsztaty kreatywne dla dzieci (5-10 lat) połączone z czytaniem książek o kocie Maurycym i psie Alfredzie. Na spotkaniu będzie można też kupić książki autorki oraz zobaczyć na żywo i pogłaskać jednego z bohaterów słuchowisk...

 

3 lipca o godzinie 16:00

Centrum Kreatywności Fabryka 

ul. Tymienieckiego 22G, Łódź

ZAPISY zostaną uruchomione już wkrótce!

20200713_123845_edited.jpg
patroni.png
99367249_270444460811351_602314007293984

Hanna Matusiak

dyplomowana aktorka-lalkarka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Laureatka m.in. Kultugrantów 2.0 oraz stypendium Kultura w sieci.

 

Aktorka Teatru Pinokio, wokalistka, muzyk.

grunge rock
marta pokorska jurek.jpg

Marta Pokorska-Jurek

redaktorka, ilustratorka, lektorka radiowa, analityczka wzornictwa

socjolożka (UŁ), absolwentka Total Design Management (Warszawska Szkoła Biznesu) oraz wzornictwa przemysłowego (ASP Łódź).

Laureatka Kultugrantów (2020, 2021) Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Tworzy filmy popularnonaukowe, newsy i reportaże, pisze do magazynu F5, jest autorką felietonów dla dorosłych i książek dla dzieci, a także koordynatorką i prowadzącą warsztaty, od wielu lat związana z radiem.

Osak_2.png

Piotr Osak

aktor Teatru Pinokio w Łodzi. Autor kompozycji i aranżacji muzycznych oraz wykonawca partii wokalnych i instrumentalnych piosenek.

Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (AT w Warszawie).

 

Muzyk, wokalista, instrumentalista, kompozytor.